EDITORIAL BOARD




Časopis Društva medicinskih biohemičara Srbije

Društvo medicinskih biohemičara Srbije izdaje časopis „JOURNAL OF MEDICAL BIOCHEMISTRY“, koja izlazi četiri puta godišnje. U časopisu se objavljuju radovi iz oblasti kliničke hemije, medicinske biohemije, molekularne biologije, imunohemije i drugih srodnih disciplina.

Publication dates: March, June, September, December

JOURNAL OF MEDICAL BIOCHEMISTRY
Publication dates: March, June, September, December

EDITOR-IN-CHIEF
Prof. dr Nada Majkić-Singh
Society of Medical Biochemists of Serbia
Belgrade, Serbia

CO-EDITORS
Prof. dr Svetlana Ignjatović
Pharmaceutical Faculty, University of Belgrade
Clinical Centre of Serbia
Belgrade, Serbia

Dr Snežana Jovičić
Pharmaceutical Faculty
University of Belgrade and Centre for Medical Biochemistry
Clinical Centre of Serbia
Belgrade, Serbia

MANAGING EDITOR
Dr Tamara Gojković
Pharmaceutical Faculty, University of Belgrade
Belgrade, Serbia

EDITORIAL BOARD

Prof. dr Anna Tzontcheva
Asparuh str. 10
1463 Sofia, Bulgaria
annavtz@yahoo.com

Prof. Andrea Rita Horvath
Clinical Director
SEALS North, Department of Clinical Chemistry
Level 4, Campus Centre, Prince of Wales Hospital
Barker Street, Randwick, NSW 2031, Sydney, Australia
rita.horvath@sesiahs.health.nsw.gov.au

Prof. dr Antonia Vlahou, Ph. D.
Division of Biotechnology,
Biomedical Research Foundation,
Academy of Athens,
Athens, Greece
vlahoua@bioacademy.gr

Prof. dr Anyla Bulo (Kasneci)
President of ASoLaM
Albania Society of Clinical Biochemistry &
Laboratory Medicine
Laboratory Department
University Hospital Center “Mother Teresa”
Tirana, Albania
anyla_bulo@hotmail.com;abulo@asolam.org

Prof. dr Danica Labudović
Department of Medical and Experimental Biochemistry
Faculty of Medicine
Ss Cyril and Methodius University in Skopje
Skopje, North Macedonia
danicalabudovic@gmail.com

Prof. dr Diler Aslan
Pamukkale University
School of Medicine
Department of Biochemistry
P.K. 33 Kinikli
29200 Denizli, Turkey
daslan@pau.edu.tr

Demetrios Rizos, PhD, EurSpLM
Assoc. Prof. of Clinical Chemistry,
“Hormone Laboratory”,
2nd dept of Obstetrics & Gynecology,
Medical School,
University of Athens “Aretaieion” Hospital
76, Vas. Sophias Ave.
115 28 Athens, GREECE
drizos@aretaieio.uoa.gr

Prof. dr Dobrin Svinarov, MD, PhD
Department of Clinical Laboratory and Clinical Pharmacology,
Alexandrovska Hospital, and
Department of Clinical Laboratory and Clinical Immunology,
Faculty of Medicine,
Medical University of Sofia
Sofia, Bulgaria
dsvinarov@yahoo.co

Prof. dr Dunja Rogić, PhD
Clinical Institute of Laboratory
Diagnostics
Clinical Hospital Center Zagreb
Kišpatićeva 12,
10000 Zagreb, Croatia
dunjarogic@hotmail.com

Prof. Edgar Delvin
Department of Biochemistry,
Montreal Children’s Hospital,
McGill University,
2300 Tupper Street, Montreal,
Quebec H3H 1P3, Canada
delvine@sympatico.ca

Prim. dr sc. Emina Čolak
Klinički centar Srbije
Centar za medicinsku biohemiju
Višegradska 26
11129 Beograd
eminacolak@sbb.rs

Prof. Dr. Gabor L. Kovacs MD., PhD, DSc.
Institute of Diagnostics and Management
Faculty of Health Sciences, University of Pecs,
Central Laboratory,
Markusovszky Teaching Hospital,
Hungarian Society of Clinical Pathology
9700 Szombathely,
Markusovszky St.3, Hungary
glkovacs@axelero.hu

Professor Giuseppe Lippi
Sezione di Chimica e Microscopia Clinica
Dipartimento di Scienze,
Morfologico-Biomediche
Universita degli Studi di Verona
Vicolo Satiro 9
37121 Verona, Italy
ulippi@tin.it;glippi@ao.pr.it
giuseppe.lippi@univr.it

Gheorghe Benga, MD, PhD, Dhc
President of Romanian Society of
Laboratory Medicine
Professor and Chairman
Dept. of Cell and Molecular Biology
„Iuliu Hatieganu“
University of Medicine and Pharmacy Cluj-Napoca
6 Pasteur St., 400349 Cluj-Napoca
Romania
gbgbenga@gmail.com

Dr Gordana Matić
Institut za biološka istraživanja
„Siniša Stanković“
Bulevar Despota Stefana 142
11060 Beograd
gormatic@ibiss.bg.ac.rs

Dr Grazyna Sypniewska
Department of Laboratory Medicine
Collegium Medicum
Nicolaus Copernicus University
85-094 Bydgoszcz
Curie-Sklodowskiej 9,
Poland
grazynaodes@interia.pl

Dr Hadi Ravan
Associate Professor
Department of Biology, Shahid Bahonar University,
Kerman, Iran
Cell phone: 98 913 3400 352
Primary Email: ravan@uk.ac.ir

Prof. dr Harald Mischak
Mosaiques diagnostics &
therapeutics AG
Mellendorfer Str. 7-9,
30625 Hannover, Germany
mischak@mosaiques-diagnostics.com
Dr Ian D. Watson
Aintree University Hospital
NHS Foundation Trust
Department of Clinical Biochemistry
Liverpool, United Kingdom
iandwat@me.com

Prof. Ioana Brudasca
University of Medicine and Pharmacy “Iuliu Hațieganu”
Discipline of Medical Biochemistry
6 Louis Pasteur Street
400349 Cluj Napoca
Romania
ioana.brudasca@yahoo.com

Prof. dr Katarina Lalić
University of Belgrade
School of Medicine
Belgrade, Serbia
katarina.s.lalic@gmail.com

Manole Cojocaru MD, PhD, DSc
Str. Thomas Masaryk No. 5 Sector 2
Postal Code 020983
Bucharest, Romania
manole_cojocaru@yahoo.com

Dr Marica Marković Radivojević
Institute of Materials Science and Technology
Vienna University of Technology (TU WIEN)
Vienna, Austria
markovic.marica@gmail.com

Prof. Mario Plebani, MD, PhD
University of Padova
School of Medicine
Department of Biomedical Sciences
Padova, Italy
mario.plebani@unipd.it

Dr sci Marijana Dajak
Služba za medicinsku biohemiju
Klinički centar Srbije
Beograd, Srbija
majadajak@gmail.com

Prof. dr Michael Vogeser
Institute of Laboratory Medicine
Hospital of the University of Munich
Munich, Germany
michael.vogeser@med.uni-muenchen.de

Prof. dr Mihajlo B. Spasić
Institut za biološka istraživanja
Dr Siniša Stanković
Bulevar despota Stefana 142
11000 Beograd
spasa@ibiss.bg.ac.rs

Prof. dr Mirjana Bećarević
Univerzitet u Novom Sadu
Medicinsku fakultet
Novi Sad, Srbija
bcrvcmirjana@gmail.com

Prof. dr Nebojša M. Lalić
Klinički centar Srbije
Institut za endokrinologiju, dijabetes
i bolesti metabolizma
Dr Subotića 13
11000 Beograd
nmlalic@sbb.rs

Prof. dr N. Nuray Ulusu
Hacettepe University
Faculty of Medicine
Department of Biochemistry
06100, Sıhhiye, Ankara, Turkey
nnulusu@hacettepe.edu.tr
nulusu@ku.edu.tr

Dr. Robert Rej
Wadsworth Center for Laboratories
and Research, NY State
Department of Health,
Albany, NY 12 201-0509,
U.S.A.
clinchem@wadsworth.org

Dr Sonja Pavlović
Institut za molekularnu genetiku
i genetsko inženjerstvo
Vojvode Stepe 444a
11010 Beograd
sonya@sezampro.rs

Prof dr Tatjana Cvetković
Biohemijski Institut
Medicinski fakultet Niš
Bulevar Zorana Đinđića 81
18000 Niš
tanja_cvetkovic@yahoo.co.uk

Prof. dr Tatjana Simić
Institut za biohemiju
Medicinski fakultet
Pasterova 2
11000 Beograd
tatjanasimic@med.bg.ac.rs

Prof. dr Tomris Özben
Akdeniz University
Faculty of Medicine
Department of Biochemistry
07070 Antalya, Turkey
ozben@akdeniz.edu.tr

Dr Verica Milošević
Institut za biološka istraživanja
“Dr Siniša Stanković“
Bulevar Despota Stefana 142
11060 Beograd
dimi@ibiss.bg.ac.rs

Prof. dr Vesna Spasojević-Kalimanovska
Univerzitet u Beogradu
Farmaceutski fakultet
Katedra za medicinsku biohemiju
Beograd, Srbija
vesna.kalimanovska@pharmacy.bg.ac.rs

Vidosava Đorđević
Institute for Biochemistry
Medical Faculty of Niš
Niš, Serbia

Zoran Mijušković
Military Medical Academy
Institute of Medical Biochemistry Belgrade
Belgrade, Serbia


Language Editors

Voja Stojanović
Society of Medical Biochemists of Serbia
Belgrade, Serbia

Technical Editors

Danijela Mijailović
Society of Medical Biochemists of Serbia
Belgrade, Serbia

Contact

DRUŠTVO MEDICINSKIH BIOHEMIČARA SRBIJE
SOCIETY OF MEDICAL BIOCHEMISTS OF SERBIA
Vojislava Ilića 94B/7
11050 Belgrade, Serbia
e-mail: dmbj@eunet.rs

Instructions for Authors
Instructions for Reviewers
Statistical guidelines
Conflict of interst interest statement
Statement on human and animal righs
Information about Journal of Medical Biochemistry